Craiova meniu:

Universitatea Craiova .eu - Fotbal Universitatea Craiova din Bucuresti

Programul optimilor Cupei României06-10: Programul optimilor Cupei României
Asa Fotbalului a găzduit marți, 5 septembrie, tragerea la sorți a optimilor de finală din Cupa României, ediția 2021-2022. Meciurile stabilite în urma tragerii la sorți:

AS FC Buzău – Dunărea Călărași
Politehnica ... [ continuare ]
Din categoria Stiri Stiri Universitatea Craiova
Stiri din Bucuresti - Stiri din Rom�nia

Rapid – Universitatea Craiova 1-2. Oltenii castiga cu un gol in minutul 90!29-08: Rapid – Universitatea Craiova 1-2. Oltenii castiga cu un gol in minutul 90!
Prima infrangere a sezonului pentru Rapid a venit in aceasta etapa cu numarul 7 din Liga 1, dupa ce giulestenii au avut 1-0 pe Arena Nationala cu Universitatea Craiova. Oltenii au intors rezultatul in partea secunda pe fondul unui joc in superioritat ... [ continuare ]

Dinamo, umilită c-o manită de Viitorul27-02: Dinamo, umilită c-o manită de Viitorul
FC dinamo a fost surclasată de FC Viitorul Constanţa cu scorul de 5-0 (3-0), vineri sear7, în primul meci din etapa a 25-a a Ligii I. Dinamo a suferit cel mai drastic eşec din acest sezon, în faţa unei echipe care nu mai câştigase de opt etap ... [ continuare ]
Din categoria Stiri Stiri sport diverse

Calificare fara emotii pentru Universitatea Craiova in optimile Cupei Romaniei28-11: Calificare fara emotii pentru Universitatea Craiova in optimile Cupei Romaniei
Universitatea Craiova s-a impus de o maniera categorica pe teren propriu, ca echipa oaspete, in duelul cu Progresul Spartac, echipa din Liga 3.

Oltenii au transat disputa cu un categoric 5-0 (3-0), la capatul unui meci in care s-au rem ... [ continuare ]

Craiova pierde iar la Bucuresti23-12: Craiova pierde iar la Bucuresti
Ultima partida a anului in Liga 1 a fost castigata de FCSB pe teren propriu in fata celor de la Universitatea Craiova. Un succes al ros-albastrilor conturat in finalul primei reprize de golurile lui Dennis Man si Florinel Coman. FCSB a ratat si o lov ... [ continuare ]

FC Voluntari – Universitatea Craiova in Cupa Romaniei30-09: FC Voluntari – Universitatea Craiova in Cupa Romaniei