|
Craiova meniu:
|

Mititelu se vrea si sef de galerie
La intoarcerea din Bucuresti toti suporterii din microbuze au fost batuti crunt la Albota de catre jandarmi. Este dureros ca acela care se dadea salvatorul Craiovei a atacat dur la posturile tv toti suporterii care au vrut sa mearga pe Dinamo! El este acela care a incitat primul la violenta la Craiova: In primul an dupa promovare a batut un arbitru in vestiar, clubul fiind suspendat doua etape. In ultima etapa din campionatul 2007/08, Mititelu, fiind suspendat, s-a dus in vestiarul echipei, lucru care ne putea costa depunctarea si chiar retrogradarea! Traim o drama, dar ca suporteri nu vom abandona!
Acest micut patron fara scrupule, el si cu Condescu probabil cei mai saraci din toata liga, vrea sa desfinteze Peluza Sud, dorind sa aibe o galerie care sa il sustina doar pe el indiferent ce face. Parca am fi la Cantarea Romaniei. Si Staicu a incercat sa isi faca galerie la tribuna a II-a, punandu-l sef pe Popa Adrian! O tine pe al lui ca doar cativa derbedei il contesta (derbedeii care il contesta au cele mai multe meciuri in deplasare din toata Peluza Sud). Si Netoiu spunea acelasi lucru: "Toata lumea ma iubeste in Craiova, doar cativa golani platiti de altii sunt impotriva mea! " Iar la meciul cu FC National s-a pomenit pe stadion cu 40.000 de contestatari!
Ce vrea Mititelu, o galerie de supusi, ne aduce aminte de cantecelul smecher "Sa va fie bine / va cuplati cu mine! /" :-)
Mititelu sa isi vada de echipa lui modesta - nu a obtinut nicio performanta - si sa lase suporterii in pace, ca nu avem nevoie de banii lui! |
: 9 ( 1 ) - !
16-04-2019: Grazie mille, Devis Mangia! In Romania, trenurile circula cu mari intarzieri. La Craiova, chiar 1 aprilie a venit cu o intarziere de doua saptamani! Pe data de 15 aprilie a fost demis, si nu e o gluma, antrenorul care a contribuit decisiv la castigarea primului trofeu pentru Cr ... [ ] Proteste
07-07-2011: Fara Stiinta fotbalul romanesc e mult mai sarac! Cand vreodata o echipa clasata in zona retrogradarii a jucat sau va juca acasa cu 20000 de spectatori la un meci cu Sportul sau Bistrita?
Craiova are suporteri unici, adevaratii fanatici sunt doar la Craiova! ... [ ] Proteste
27-06-2011: Universitatea Familiei Lui Mititelu In C ! Este cea mai mare 'performanta' a lui Mititelu . Acest patron obscur a distrus universitatea Craiova ! S-a crezut din punct de vedere financiar Gigi Becali , dar in realitate este ingropat in datorii ! Certandu-se si amenintand toata conducerea fot ... [ ] Proteste
23-06-2011: Acum 20 De Ani Am Fost Campioni ! Astazi se implinesc 20 de ani de cand echipa noastra , Universitatea Craiova , a castigat ultimul titlu de campioana a romaniei . Suntem mandrii de istoria clubului nostru ! ... [ ] Proteste
23-05-2011: Primul Miting Impotriva Lui Mititelu! Ieri a avut loc la Craiova mitingul disperarii suporterilor Stiintei!
Nu conteaza cati am fost ci modul in care ne-am arata dragostea pentru clubul nostru Universitatea Craiova!
Aceasta actiune demonstreaza ca Stiinta nu va muri niciod ... [ ] [ Blue Lions ] Proteste
|
|